Tērvetes tumšais

Tērvetes alus darītavā rekonstrukcijas darbi pašlaik ir pilnā sparā. Visu iejož ar raibu sarkanpelēku plēvi noklāta sēta, bet pāri var redzēt, ka tiek slietas jaunas un jaunas fermentācijas tvertnes, kas atradīsies ārpus telpām. Blakus pat plakātiņš ar mākslinieka vīziju, kā tas viss izskatīsies pēc tam. Nekas pārāk daiļš, viss būs pilns ar cisternām jeb cilindriskajiem virszemes alus pagrabiem.

Ja tik lieli darbi, tad jau skaidrs, ka visa plielināšanās nenotiks tikai uz esošo trīs gaišo aliņu rēķina. Izrādās, ka jau 2011.gada augustā AS Agrofirma Tērvete Patentu valdē iesniedza pieteikumu septiņu jaunu preču zīmju reģistrācijai, kas 2012.gada maijā tika reģistrētas. Tērvetes Ūdens, Kvass un Veselības dzēriens mani īpaši neinteresē (vēl trīs preču zīmes ir Oriģinālais, Tērvete un Senču, kas nekad iepriekš nav tikuši reģistrēti), tomēr patīkami ir lasīt par tumšo alu. Atšķirībā no pārējiem, šim alum reģistrēts ir tikai nosaukums, nevis etiķete.

tērvetes tumšais alus

Jauki. Jācer, ka šī iecere realizēsies jau šogad. Es pat īsti nedomāju, ka šī preču zīme piereģistrēta drošības dēļ, lai kāds cits neaizņem. Nav vēl gadījies redzēt nevienu reģistrētu Latvijas alus darītavu preču zīmi, kas ilgstoši nav tikusi izmantota.