S.Brevinga alus salons Berga Bazārā

Latvijā decembrī ir noticis neticamais. Ir atvērts normāls alus veikals. Nevis tāds, kur vienkārši savāktas visas jebkurā Maxima un RIMI pieejamās lielražotāju šķirnes, bet gan objektīvi normāls un labs alus. Latviešu alus te nav, bet to jau var dabūt jebkurā Miestiņā.

Aptuvens skats uz plauktiem, visi, protams, nav redzami

No Lindemans ir pietiekoši daudz spontānās fermentācijas alus, ir vēl beļģu stiprie, tad ir vācu Mönchshof, britu Fullers un Wells, kā arī citas darītavas. Kopā ap 80 šķirnes, bet tikai daži ali ir tādi ne visai (ar „ne visai” es domāju to, ka parastā RIMI diemžēl 90% alu ir ne visai). Lielākā daļa no tiem (ja ne visi 95%) Baltijā nopērkami tikai šajā veikalā (vai Bombardier Bar, Bānūzi vai 3 Vīros Laivā, kas pieder tam pašam īpašniekam). Bet alus būšot vēl.

Šis bija viens no aliem, kas mani priecēja visvairāk

Cena. Vidējais Latvijas uzņēmējs operē ar trīs līdz desmit kārtēju uzcenojumu. Telpas esot dārgas, pārdevējiem liela alga, valsts apbižo tā, kā nekad agrāk, bet patiesībā jau visi zina, ka sarkanās Cayenne līzings kabatu tukšo visvairāk. Un jaunā māja, kura jāpabeidz jau šogad.

Te cenas ir normālas, atsevišķi angļu ali maksā lētāk kā Anglijā un tas jau ir patīkams rādītājs (nu labi, tas tāpēc, ka angļu akcīze ir 10 reizes augstāka par Latvijas). Bet arī beļģu alus maksā samērīgi.

Skatiens jāpārvērš arī uz izlejamo alu, arī tāds ir pieejams. Mönchshof Kellerbier un Bockbier, Fullers ESB un London Porter, Celis White and kaut kas vēl, ko aizmirsu. Tiešām atzīstama kombinācija.

Objektīvi – šis, manuprāt, pašlaik ir viens no labākajiem alus veikaliem Austrumeiropā (ārpus Čehijas) un samērojams ar Rietumeiropas ekvivalentiem. Un papildus bonuss par izteikti saprātīgo cenu. Es domāju, ka nav variantu – katram alus cienītājam uz šejieni jāatnāk pēc iespējas drīzāk.

Viss atrodas Berga bazārā. Jānāk iekšā pa galveno eju no Dzirnavu ielas puses (tās, kas pretī Lattelecom ēkai), blakus Zvaigzne ABC grāmatnīcai. Cauri vārtiem un uzreiz pa labi. Tieši tagad ir īstais laiks mašīnu atstāt sniega čupā un iet siltumā iedzert alu.

 • mikii

  jēš! vakar kāreiz biju iegriezies tur un pirmo guvumu jau iemēģināju. nu ko, jāiet vēl ;)

 • es ar vakar biju iegriezies… iegāju un samulsu no alus izvēles… :)

 • kspc

  Bet es vakar nebiju iegriezies!
  Super, Rīgā svētki!

 • BOD

  Varu pateikt, ka tas ir tas pats kantoris, kas Bombardier, 3 vīri laivā un Bānūzis. Izlejamos alus, izņemot Celis White, kādu mēnesi varēja Bombardierī testēt. Fullers ESB ir super, Porteris nav tik labs kā pudelē, bet arī pa pirmo. Pērējie man ne visai, kautgan būtu priecīgs, ja mūsu Turbodīzeļi un Vanagi bētu uz pusi tik labi kā Mönchshof Bockbier (6.8%)

 • Juventus

  Es noteikti aiziešu!

 • m.

  Tas sanaak ka pieder latvieshiem?

  • dzerualu

   Īpašumtiesību jautājumu nepārzinu visās detaļās, bet BOD ir pilnīga taisnība un tas pieder LV uzņēmējiem.

 • Vladislavs

  Vai tur ir kāda iespēja pagaršot kādu alu?

  • dzerualu

   Tur var dzert uz vietas izlejamos. Vai atvērt nopirktās pudeles. Izlejamajiem arī laikam ir 5 mazu glāzīšu opcija – ķipa mazliet no katra.

 • tomaac

  Vai personāls ir labi apmācīts? Ja es ieiešu un lūgšu ieteikt man kādu alu, piemērm, šodien gribu izteikti saldu, vai tieši pretēji – rūgtu un tunmšu, vai man palīdzēs?

 • Jānis

  Palīdzēs, un kā vēl!
  Vakar biju iegriezies tur ap 21.00, nosēdēju līdz slēgšanai pirms 23.00. Veikalnieks ir izbijis bāru menedžeris, gan Latvijā, gan ar ārzemju pieredzi. Visu vakaru norunājām par aliem un dažādiem pekstiņiem iz senajiem laikiem. Mācēja ieteikt alu pēc garšas gan man, gan citiem apmeklētājiem. Beigās vēl uzdāvināja man Ziemassvētku dāvanu par to, ka atļāvos īpašu izvirtību – uz vietas nobaudīt Fuller’s Brewer’s Reserve No.2, kas gadu tiek noturēts konjaka mucās.

 • Smirnoff

  Kādas vidējās cenas par 0.5l?

  Man garšo tādi krēmīgie ali, kaut kas tāds tur būs?
  Giness ir? :) Speciāli dēļ ginesa uz Angliju braukt tākā nav vērts, bet pagaršot gribas :)

  • dzerualu

   Ginesa nav. Bet Giness jau nav nekāda augstākā kvalitāte, turklāt ir RIMI nopērkams. Cenas, ja godīgi, visas nezinu. Viegli pāri latam pudelē, kas, manuprāt, ir ļoti normāli.
   Es diemžēl uz detalizētiem jautājumiem par klāstu un cenām nevaru atbildēt, man jau tas veikals nepieder, es tikai uz atklāšanu biju un mazliet padzēru un papļāpāju :)

 • Smirnoff

  Paldies par operatīvo atbildi! :) Cenas tiešām normāli, pat teiktu, ka labas!

  Runā ka tas giness, kas rimi bundžās, neesot ne tuvu tas, kas izlejamais londonas pubā… :(
  To ik pa laikam peņemu, ir labs, man patīk. Tāpat kā irish stout, kas plauktā vienmēr stāv blakus. tas pat labak patīk.
  Patīk, ka šie nav gāzēti kā kaut kādas buratino limonādes…

  Jāizlaiž līdz šiem kādu dienu būs, kaut kas krēmīgs jāpaņem! :)

  Ir idejas, kapēc neviens Latviešu alus darītājs netecina krēmīgos alus (irish stout u.tml.)?

  • dzerualu

   Izlejamais vienmēr labāks, arī Optima līnija no krāna būtu labāka :). Bet par aliem, cik šādu jautājumu uzdodu aldariem, tā atbilde ir – latviešu alus dzērājiem patīk tikai dzeltenais lāgeris. Pārējie nē, tāpēc mēs nē. Protams, viņi ir pārāk slinki, lai iekustinātu tirgu, jo tas sākuma posmā nebūs izdevīgi.

   Nujā, bet LV pietiekoši daudzi mājās taisa porterus un stoutus un sanāk ne daudz sliktāki kā angļiem. forums.kupla.lv. Un pietiekoši bieži ir pasākumi, kur visu rezultātu var pagaršot arī tie, kas paši alu netaisa.

 • Smirnoff

  optima līnija :)

  OK, paldies!

 • Miķelis

  Paldies par info. Šodien biju piekāpis un jau baudu.

 • jazzz

  Paldies par info!!!!!!!!!!!!! Šitais ir Ahtungs konkrēts. Rīt braucu pirkt (jāpaskatās gan vai sestdienās strādā). Normāla alus veikala tiešām valstī nebija.

  • dzerualu

   It kā brīvdienās strādāšot (katru dienu līdz 23, arī pēc maģiskajiem 22, jo tas ir bārs arī), taču man kaut kā liekas, ka šajā vīkendā ciet. Vismaz svētdien pavisam noteikti.

 • jazzz

  nez, kur varētu izrakt kaut kādu kontakttel.? pa tukšo negribas rīt dzīties uz pilsētu (ja būs ciet) :) Es ceru, ka nākotnē viņiem būs arī weblapa.

 • BOD

  Nu cenas ir jaukas Ls1.25 – 1.30 par eiliem / lāgeriem. Ls 1.50 par gauzām un lambiskajiem (0.33-0.25l). Izlejamais Celis White (1.50 pinte) Hoegaarden atgādina (kāds gan ar cūku pupām esot salīdzinājis, kur gan tādas aug ?). kad es šodien ievilkos ap 16;00 vēl tikai cenas sāka klāt likt.

 • jazzz

  starp citu, ar kartēm maksāt var vai cash only?

 • pazīstamais mājas alusdarītājs Jānis Rudzītis

  Tai bodē laikam katru reizi kad iees varēs satikt kādu no alusbrūvētājiem/cienītājiem.

 • BOD

  Nu, tā kā man ziemas apstākļos pa ceļam uz mājām sanāk …

 • Kāds varētu uztaisīt tādu piecu alus listi, kas būtu jānopērk un jānoprovē. Nu lai nav jāiegādājas tā grāmata “1001 alus kas jāizdzer pirms nāves.”

  • dzerualu

   Paņem tos piecus vai sešus, kas izlejamie. Katram jau sava gaume. Es vispirms ņemtu tos, kas spontānās fermentācijas, bet zinu, ka 98% pārējo pie pirmā malka saviebtu ģīmi un teiktu, ka sūds. :)

 • m.

  Aha shitaa gadijaas kada arvalstu vina veikalinjaaa ar kadu simteli alus pudelju. Pat nezinu ko njemt. Panjeemu divus plumpeejamos un par 1 euro bija garshigaaaks nekaa par 3 eur.

  Takaa cena noteikti nav arguments reizeem. :)

 • BOD

  @Signi – Dzerti 3 veidu Fullers – visi bija lieliski. Youngs ir labi izņemot Banāna, vislabāk tīk pudelēs gatavinātie (London Ale, Kiwi), Satanic Mills. Green King man ne visai (slikti jau nav, bet man tie aptuveni vienādi liekas, Abbot Ale līmenī). Ja ir Fuller un Youngs, tad to neņemšu. Twisted Thristle IPA ļoti laba.

  Var jau arī tā darīt – viena veida aliņus (kas patīk, piem. IPA)no dažādiem ražotājiem sapērk, nosaka labāko / sliktāko un tad no labākā citus pagaršo.

  Pamazām jātestē. Katram jau tas deguns un mēla citādāki …

 • Arturs

  Šodien biju iegriezies, paņēmu vienu rūgto un vienu ipu pēc pārdevēja ieteikuma. Kā arī sievai paņēmu saldo ķiršu kaut kādu, iedeva arī pagaršot.
  Jāsaka, ka ir tiešām prieks, ka Latvijā kas tāds beidzot ir. Jātaisa vaļā, un jātestē :)

 • tomaac

  mājas lapa ir?

 • Pingback: Ko dāvināt vīrietim Ziemassvētkos?()

 • jazzz

  bāc, vēl nav sanācis aiziet. uz gada beigām darbi saskrējuši.. :( Līdz cikiem īsti ir vaļā darba dienās?

  • dzerualu

   Katru dienu līdz 23. Svētdienās līdz 22.

 • komo

  Blek šīp eils jau tur nav, ne?

 • Lenijs

  Biju tur jau pirmajā atvēršanas dienā! Izvēle ir plaša un cenas pieņemamas. Te arī var atrast labākus stoutus par Guiness – pie tam lētāk nekā Rimi..

  Lieliska vieta lai papildinātu savu 1001 pagaršoto alu kolekciju! Grāmata padusē un uz Brevingu.. :)

 • BOD

  Black Sheep nav, bet ir citi lieliski eili. Žēl, ka Āpša nav ;)

 • Martins

  Iegāju veikalā un nedaudz apmulsu. Tāda alus izvēle, ka turies. Žēl tikai, ka manis mīļotie Stouti un Kviešu ali ir pārstāvēti samērā mazā skaitā. Prieks par to, ka vismaz tagad ir viena vieta, kur es stabili zinu, ka var dabūt Bowman Stout.

  Protams nevarēju aturēties un man bija jānopērk un jānomēģina veikalā atrodamais Fullers Brewers Reserve Ale. Nolāpīti dārgs alus, bet viens no labākajiem eiliem ko ir sanācis dzert. Kā var nemīlēt dzērienu, kas sevī apvieno divus manus mīļākos dzērienus alu un konjaku.

 • dzerualu

  Martin, par nolāpīti dārgs vēl var pastrīdēties, es nekur vēl neesmu redzējis Brewers Reserve tik lēti :) Un vispār, mucās gatavināto kategorijā Brewers Reserve vēl ir lētais gals. Ļoti viegli var atrast pudeles par 10-20 Ls gab. un daudz dārgāk.

  Bet jā, labs. Paņem kādus 5 gab. un ieliec pagrabā. Pēc pāris gadiem varēsi vai nu pārdot ebay vai izdzert ar vēl lielāku patikšanu.

 • Martins

  Tagad paskatījos, ka Fullers lapā viņi to alu pārdod par 7,5 mārciņām gabalā un man žoklis atkārās. Par to likšanu pagrabā. Laikam,ka nesanāks. Tad man tas alus būtu jāiedod sencim, lai aprok kaut kur pagrabā. Pretējā gadījumā, viņš ļoti ātri izžūs.

 • BOD

  Bowmans Stout man nekādu sajūsmu neizraisīja – Satanic Mills un London Porter labāk tīk.

 • kautskis

  Manas lūgšanas ir sadzirdētas un uzklausītas, ak, paldies, Laima, Dēkla un Kārta!

 • Kulmbacher Eisbock 9,2% ir baigi stiprs.

 • Andrejs

  Un viņiem ir arī sidrs, īsts sidrs, nevis kaut kāds laimessunis, un arī izlejamais, labs… šodien iepirku un tagad baudu dzīvi :)

 • BOD

  Jā, sidrs arī tagad ir, Velsas. No Ls2 par pudeli. Igaunijā pirktajiem Westons cenas draudzīgākas (Ls1.60 pudele). izlejamais ar patika.

  Igaunijā arī šitādu Doppelebock biju paķēris ( http://beeradvocate.com/beer/profile/6063/50719 ) – par maz sasildīju, jo sākumā ne visai priecēja, bet jo siltāks kļuva, jo garšīgāks palika (nav kāda formula, pēc kuras var noteikt, cik ilgā laikā no leduskapja izņemtas pudeles saturs sasniegs noteikto temperatūra, ja leduskapja un istabas temperatūra ir zināma ?).

  Vakar dzēru Mönchshof Schwarzbier – īpaši neaizrāva (Krušovece un Baļķikas Gusj pa 50s vairāk priecē).

  • dzerualu

   Es bokus, porterus, stipros alus nemaz neglabāju ledusskapī, jo nav nekāda vajadzība šos dzert aukstus, tad visa garša pazūd. Galvenais lai būtu tumšs visu laiku. Patiesībā arī gaišos eilus reti kad aukstumā turu. Vislabāk, protams, kādos 12-15 grādos. Alu vajag dzesēt vasarā vai tad, kad tam ir pretīga garša. Tā kā šņabis – labu šņabi arī siltu var iedzert.

 • jazzz

  dzerualu: paldies par ieteikumu neglabāt ledduskapī! Kā reiz 1 stipro (LEUTE BokBier) tikko no ledusskapja izņemtu paprovēju.. tiešām garšu nejutu :). Alus bodi ievērtēju. Es teiktu, ka priekš Latvijas – ekskluzīvs piedāvājums. Nekur citur tādi nav. Pagaidām mazāk par 6 pudelēm 1 reizē mazāk tur nepērku.. :) Pagaidām secināju, ka man garšo Young’s Longon Ale – pārējos pamazām testēju.

 • jazzz

  he. ievērtēju Fullers Brewers Reserve No.2. Jopcik, tas jau vairs nav alus, bet konjaks :) Kaut kā neiepatikās.. nu vismaz ikdienā tādu toč nedzersi.. kā dāvana gan varētu būt labs, ja zini, ka tam kam dāvināsi garšo konjaks.

 • BOD

  Saimnieks ar par to izteicās, ka dāvanai labs :) Pa 3.50 0.5l pudele diez vai būs 2x labāka par ”parasto” labo eilu.

  Young’s Longon Ale ir labākais Youngs & Wells darinājums …

  Bet istabā tomēr ir 16-17 grādi, tā ka alus nedaudz par siltu sanāk, jo ieteicamā temperatūra svārstās starp 6-14 grādiem.

 • kspc

  Mani favorīti no jau pagaršotā ir belhaven twisted thistle ipa un belhaven robert buins vai kaut kā tamlīdzīgi

 • BOD

  Dadzītis izlejamā veidā regulāri priecē, bet tas Burņa aļāks likās tāds pats kā ikdienišķie Green King darinājumi (Abbot Ale utt.).

 • kspc

  Gluži pretēji- robert burns smagi izceļas uz wells and youngs vienādo eilu pelēkās masas…

 • 3pm

  Nu es to Cuvee Rene 0,33L 1h mocīju! Tas tiešām paredzēts cienītājiem…

 • jazzz

  hehe, jā.. Cuvee Renee bija totāli garām manā skatījumā – jeb drīzāk es teiktu, ka tīrā veidā faktiski nedzerams, bet pie kaut kādiem noteiktiem ēdieniem noteikti ir lietojams.

 • 3pm

  … pie kaut kādām jūras veltēm :)

 • intars

  es ar šodien iepirku pārīti, jeb precīzāk 14gb. ar mazāku partiju bij grēks iet prom. protams ja nebūtu ar mašīnu tad tāds kvantums izpaliktu :)

 • BOD

  Padzēru Cuve Renee blakus esošau Guauzi – garšīgs un interesants, protams, bet Fullers eils labāk tīk.

 • BOD

  Cuve Renee gan patika mazāk – rūgtāks, bet arī skābāks. Pārāk skābs. Varbūt bija vecs ? Te jau kā ar tiem sieriem, nevar saprast, vai tārpiem jābūt, vai nav jābūt :D

 • jazzz

  Tikko ieprovēju Greene King Strong Suffolk Vintage Ale. Ļoooooooti labs!!! Būs jāiepērk tā pavairāk.

 • Edža

  Beļģu Keizersberg 9% ideāls! Ļoti patīkama augļu pēcgarša, esmu atklājis savu mīļāko alu.

 • jazzz

  hehe, kā reiz tieši šodien iepirku Keizersberg. Ievērtēšu, ievērtēšu!

 • Džeimss

  Ļoti patīkami. Pārdevēji lieliski pārzin produkciju, un spēj arī lajiem ieteikt. Biju pāris reizes, un viss ieteiktais patika. Sāku cienīt angļu eilus…

 • kastrolis

  man arii acis iespiideejaas kad ieraudziiju piedaavaajumu.
  Ljoti patika celis white un lindemans gueuze.
  naakamreiz kjershos pie delirium tremens.

 • FFF

  …tieši Delirium Tremens man vakar atnāca līdzi, ar visu kausu, labs!

 • Andris

  Es ieteiktu izlejamos alus neņemt līdzi (labāk paņemt to pašu alu pudelē), jo atnākot mājās tas garšo krietni sliktāk (laikam atšālējas plus uzsilst)!

 • m.