Rīgas Oktoberfest 2013

Oktoberfest Vācijā jau bija beidzies, kad Latvijā pagājušās otrdienas pievakarē notika neliels Oktoberfestiņš ar oriģinālā Minhenes Oktoberfest alu. Kaut arī dažos Rīgas veikalos varēja iegādāties Lowenbrau un Paulaner Oktoberfest alus, parasti lielākais deficīts ir Augustiner Bräu brūvējumi, jo par spīti gadā saražotajiem 95 miljoniem litru, gandrīz visu šo alu izdzer Minhenē.

oktoberfest pudeles

Mēs savu alu pasūtījām no Minhenes, interneta veikalā bierstars.de, no kurienes tie atnāca ātri un visi veseli. Lai nebūtu jādzer tikai alus, bija pieejami arī štovēti Dimdiņkāposti, Jura pagatavoti cūkas pleciņi bavāriešu gaumē, kā arī lielveikala sardeles. Viss labā laika dēļ notika ārā pie Labieša, ēdienu sildījām uz gāzes degļa, ko mājbrūvētāji izmanto alus vārīšanai.

Kopumā izdevās ļoti patīkams pasākums. Visgrūtākais gan bija noteikt labāko alu. Man vislabāk garšoja Augustiner Bräu alus un pavisam noteikti sliktākais likās Hacker-Pschorr ražotais. Pārējie kaut kur pa vidu. Tas zināmā mērā sakrīt arī citu gadu rezultātiem, vien pirms trim gadiem Hacker-Pschorr bija labāko sarakstā.

oktoberfest káposti

Katrā ziņā, ļoti labi izdevies un labs pasākums. Kaut arī Minhenes Oktoberfest liekas bezgaumīga tūristu elle, tomēr kaut kāda pievilcība tajā visā ir, visvairāk jau salīdzinoši ilgajai vēsturei.

oktoberfest kopskats

 • burka

  Kuri ir tie veikali? ”Kaut arī dažos Rīgas veikalos varēja iegādāties’…”

  • dzerualu

   Spirits un Wine redzēju

 • Raitis Bārbals

  Stokmanā ar bieži var pa kādam dabūt.

 • Inese

  Lūdzu to karoti, kura kāpostu bildē redzama – atgādājiet man atpakaļ..