Rigas Craft Beer Fest

Par alus festivāliem parasti nerakstu, bet šis ir pārāk patīkams izņēmums. Pagājušajā nedēļas nogalē notika Rigas Craft Beer Fest, kas, manuprāt, ir līdz šim labākais Latvijas alus pasākums, vismaz komerciālo alu kvalitātes un kvantitātes ziņā (mājbrūvētāju pasākumi joprojām ir labāki visādā citā ziņā).

Krafta fests bija labi organizēts pasākums ar milzumu kvalitatīvu alu. Tas laikam būtu pat pārāk pieticīgs raksturojums neganti labajiem aliem, kurus uz Latviju no labām Latvijas, ASV, Norvēģijas un Krievijas darītavām uz Latviju atgādāja Aldara Andris un Andrejs. Vēl jaukāk, nebija daži procentu īpaši labu alu, kuriem līdzi nāktu gara plejāde viduvējību. Gandrīz visi bija  labi un ļoti labi. Uzsvars uz aliem ar pavisam izteiktām garšas īpašībām nozīmēja veselu virkni IPA, dažādu veidu dubultos un imperiālos alus, kas savukārt nozīmēja ļoti rūpīgi sekot līdzi alus patēriņam, jo reti kurš alus bija zem 6-7%. Patīkami, ka netrūka arī labu vietējo alus darītavu ražojumu.

rcbf

Latvijā arī pirmo reizi tika īstenots koncepts, ka alus ir par “velti”, ja vien iegādāta salīdzinoši dārgā 38 eiro dienas biļete (vai 56 eiro divu dienu). Cena un biļetes atprečošana tika ļoti plaši apspriesta pirms paša pasākuma. Feisbukā pēc īpaši garām diskusijām par šo tēmu parādījas Aldara infografika, kas attēloja, cik izdevīgs šis pasākums būs. Tā vien likās, ka daļai potenciālo apmeklētāju pats svarīgākais ir  cenas/grādu/tilpumu attiecība. Jo apmeklētājiem parasti patīk lēta ieeja un pirkt alu pa vienam, vēl vienam un vēl vienam līdz reibumā eiro vairs neskaita un izdod tikpat, ja ne vēl vairāk. Manuprāt, all inclusive koncepts ir daudz pārāks, jo nav jāstāv rindā pie kases pēc žetoniem, jāskaita cik katrs alus maksās (jo organizatori parasti reklamē, ka visi ali viens žetons, bet pēcāk izrādās, ka trešdaļa alu tomēr ir divu žetonu vērti, vēl daži trīs utjp.) un tad atkal jāsāk stāvēt rindā pēc žetoniem.

Drūzma nebija, vietas pietika visiem un pavisam labi, ka lietus laikā varēja ērti pasēdēt teltī, ik pa laikam veicot nelielus pārgājienus pēc nākamā alus.

Kopumā lieliski. Pamatīgs lēciens uz priekšu Latvijas alus festivālu kvalitātē un būs pasākums, pret kuru salīdzināt nākošos (ar ēšanu gan, manuprāt, bija ne visai – ilga gaidīšana rindā un vēl ilgāka pēc tam un kopumā neliels bardaks). Domāju, ka kopumā krafta festivāls bija pavisam kvalitatīvs pasākums arī Baltijas mērogā un gaidu jau nākamo pēc gada.

 • Tiem, kam likās dārgi – Tallinn CBW 2016 maksāja 60 Eur uz 1 dienu un 100/120 Eur uz abām dienām. un izķēra visas biļetes mēneša laikā.
  Piekrītu, ka noncepts labāks, nekā žetonu ņemšanās.
  Ja kāds alus būs slikti tērēts – organizators diez vai 2x pēc gada tādu ražotāju aicinās.

 • Liene

  Līdz jūnija beigām bija pat 30 EUR / 50 EUR.

 • Martin Grosberg

  Interesting but the list of beers is too small for me to read – and it won’t zoom

 • Karlis

  Sveiki! Kur es varētu atrast sarakstu ar visiem Latvijas alus ražotājiem (mazajiem)? Bija viens foršs alus, ko noprovēju Vērmaņdārzā vasarā un tagad nevaru īsti atcerēties nosaukumu – īpašnieks ārzemnieks, bet ļoti pozitīvs. Ja nemaldos nosaukumā sākums bija ar “E…”

  • dzerualu

   Eridan. Nu jau vairs neražo, bet pārdod (varbūt jau pārdeva) iekārtas.