Melnās Ziemas atskaņas

Pirms pusotras nedēļas ALEhouse sekmīgi noslēdzās pirmais tumšā alus festivāls “Melnā Ziema”. Īsumā – bija ļoti labi. Protams, gadījās arī nelielas tehniskas problēmas, bet kopumā sūdzēties nebija iemesla. Pasākumu dienas gaitā apmeklēja vairāk nekā simts cilvēku un bija pieejami vairāki desmiti šķirņu alus, lielākā daļa no tiem ārzemju. Bija arī četru Latvijas alus darītavu alus – Piebalgas, Bauskas, Aldara un Valmiermuižas, turklāt bija klāt pārstāvji no trim šīm darītavām – Aldara un Valmiermuižas, kuri notiekošo novērtēja ļoti atzinīgi. No Bauskas uz stundiņu bija atbraucis pats slavenais Zālīša kungs.

Tāpat vienā stūrī bija iekārtojušies seši mājbrūvētāji, kuri visus priecēja ar labām IPĀm un tumšajiem eiliem, turklāt viens no brūvētājiem bija braucis no Lietuvas. Turpat blakus rosījās Raivo no bruvepats.lv, izrādot alus izejvielas.

Pasākumu apmeklēja salīdzinoši liels skaits ārzemju viesu – no Krievijas, Baltkrievijas, Lietuvas, Igaunijas un vēl citām valstīm, tā, ka varēja dzirdēt latviešu, krievu un angļu valodas maisījumu. Radās iespaids, ka visiem viss patika un pasākums noteikti jāatkārto pēc gada.

Viens gan apmeklētājiem nesanāca – izdzert visu ALEhouse sarūpēto alu, jo tā bija tik daudz, ka nebija pat ko domāt pat par puses dažādo šķirņu nogaršošanu, turklāt stiprais alus ir pārāk viltīgs.

Priecēja tas, ka viss izdevās aptuveni tā kā plānots un tas, ka vienuviet bija tik daudz un kvalitatīva un dažāda alus. Būtu bijis interesantāk, ja būtu vēl vairāk latviešu alus ar lielāku garšas dažādību, bet pie tā aldari var droši piestrādāt.

Un te var mazliet apskatīties, kā tās viss izskatījās. Tvnet galerija un kāda apmeklētāja atskaite (krieviski).

 • Elīna no Valmiermuižas

  Paldies rīkotājiem par iedvesmu un jaunām vēsmām! Nākamreiz varbūt ko līdzīgu der sarīkot ziemas sezonas sākumā, lai vietējiem brūveriem ir uz ko pacensties kādu jaunu garšu izbrūvēt :)

 • Martinsh

  Liels Paldies pa ŝis informācija par svetkiem, un kas notika turp. Gribu braukt tur, bet diemžēl jābūt Anglijā
  tāda nedelē. Sapratu kā buŝot izlejamais Porteris alus no Aldaris
  – vai tas notika ? Ceru būt tur nākama reize. Un es tevi redzejis 30. Bilditē !

  • dzerualu

   Jā, notika. Aldara izlejamais porteris gan nebija nelielu tehnisku problēmu dēļ. Kad un ja būs nākamā reize, ziņošu šogad vēlu rudenī.