Malduguns: Rudais Rudens

rudais rudensNupat sanāca izdevība izmēģināt pavisam jaunā brūža Cēsu rajonā Malduguns pirmo brūvējumu. Pašlaik to var nopirkt ALEhouse gan pudelēs, gan izlejamo.

Rudais Rudens (5,5%) skaitās angļu biteris. Patumši brūns ar bagātīgām krēmkrāsas putām. Iesalaina smarža un pavisam labi ar angļu apiņiem nobalansēta garša.

Vienkāršs un jauks alus, sen nekas tik labs nebija dzerts. Tur nav nekā lieka, bet vienkārši labs dzeramais alus. Man ļoti ārkārtīgi patīk. Turklāt feisbukā var izlasīt, ka pavisam drīz parādīsies arī porteris un brūnais eils. Īpaši nepacietīgi gaidu porteri, šis vispār liekas porteru gads, iespējams, beidzot aldari ir sapratuši, kurš alus veids ir alus karalis.

Nepatīk vienīgi cena – 1,80 Ls par pudeli. Šo gan nāksies pieņemt, jo pavisam mazajos brūzīšos liešana pudelēs ir ļoti laikietilpīgs roku darbs un esmu pat dzirdējis, ka arī viņiem esot vēlme nopelnīt. Domāju, ka arī citu super mikrobrūžu alus, kas drīzumā parādīsies, īpaši lētāk nemaksās.

 • edgars melnis

  Vakar biju aizbraucis pie šiem ciemos uz darītavu. Bija tā iespēja nogaršot visus 4rus viņu aliņus.

  Rudais rudens – līdzīgās domās kā tu, ļoti labi sabalansēts aliņš, viegli dzerams, neko pielikt ne atņemt, vienkārši labs savā vienkāršībā.
  Brūnais – tā kā likās ne tik labi sabalansēts un pārāk jau līdzīgs Rudajam rudenim, tik nedaudz lielāku dedzinājumu pēcgaršā. Šo es domājju viņiem vajadzētu nedaudz pamainīt lai nav tik līdzīgs rudenim.
  Porteris – ļoti labs, bagātīga garša, tai pat laikā viegli dzerams ar izteiktu dedzinātā iesala pēcgaršu. Šis arī domājams aizies.
  IPA 8% – aromāts super, bet alus ļoti salds un iesalains, kā rezultātā ir noēsts viss apiņu rūgtums. Ja viņi nākamai partijai pieliks rūgtumu x2, tad ar liekas daudzsološs.

  Un par cenu runājot, tad jāņem pa tiešo no brūža, tad cena vairāk nekā draudzīga. Nav jau noslēpums, ka mazumtirgotāji ar grib nopelnīt. ;)

  • Artūrs K.

   Kādēļ Rīgā pieejams tikai viens no visiem četriem???

   • dzerualu

    Tas jājautā darītavas pārstāvjiem. Man rakstā ir links uz viņu Facebook profilu.

   • edgars melnis

    Pārējie vēl nav pārdošanā. Ciemojoties brūzī, man bija ekskluzīva iespēja pamēģināt. ;)