Lennewarden Godu alus

Nupat vairākos veikalos Rīgā (Alus tirgus, Spirits and Wine, Folkklubā), citur Latvijā un, protams, Lielvārdē ir parādījies jauns alus – Lennewarden Godu alus (viņiem ir twitter konts, kur visas detaļas lasāmas). Es arī nopirku, cena Alus tirgū 85 santīmi. Interesanti, ka pārdevējs uzreiz brīdināja, ka alum esot ļoti daudz rauga, tādēļ jādzer no glāzes. Kaut arī vienmēr alu dzeru no glāzes, man nav skaidrs, kādēļ raugu nevarētu dzert arī no pudeles.

lennewarden godu alusAlus nosaukums ir interesants. Pirmo reizi to izdzirdot, uzreiz bija asociācijas ar nīderlandiešu valodu. Vēl interesantākas ir leģendas pudeles aizmugurē, kas izteikti kontrastē ar vācisko veco Lielvārdes nosaukumu. Tur uzdrukātas pārveidotas Lāčplēša II dziedājuma pirmās četras rindas, gan izlaižot rindu “Kur miežu līdumi liesmoti dega”.

Vēl interesanta ir alus izcelsme. Maziem, maziem burtiņiem lasāms, ka alus gatavots pēc pasūtījuma zemē, kurā izmanto Lietuvas GS1 svītru kodus. Man jau labāk patiktu, ja darīšanas vieta būtu skaidri un gaiši izklāstīta un aprakstīta, nevis nomaskētu. Esmu gan arī sapratis, ka ar laiku Lielvārdē taps sava, neliela alus darītava, jācer, ka tā notiks drīz.

Bet par alu. Attaisot pudeli nākas konstatēt, ka Lennewarden Godu alū (5,6%) patiešām ir ļoti daudz B vitamīna. Tas biezā slāni klāj pudeles dibenu un alu lejot glāzē, manāmi visu saduļķo. Nevar teikt, ka tas radītu nepatīkamu vizuālo iespaidu, alus ir smuks tumši dzeltens ar bagātīgām putām. Smaržā galvenokārt raugs ar nedaudz nepatīkām pieskaņām, tikai nevaru izdomāt, kādām.

Garšā atkal raugs un nedaudz apiņu, taču vislabākā liekas pēcgarša. Kopumā raugs smaržā un garšā liekas stipri par daudz, bet pēcgaršas rūgtums ir pat ļoti jauks un patīkams. Vai labais apiņu profils atsver visu pārējo? Nu nez. Katrā ziņā no nākamajiem Godu alus izlaidumiem es labprāt sagaidītu bagātāku iesala garšu un atrisinātas rauga nebūšanas.

 • janis

  Bet twitera bildē tak alus vīrs (kā var noprast aldaris) ir Amatas Andis

 • Viktorija

  А рисунок на пробке есть или лысая,?

  • dzerualu

   лысая

 • Māris Upenieks

  Sasodīts, es jau sapriecājos, ka Lielvārdē atkal taisa alu, pat pavēstiju šo jauko ziņu kolēģiem, līdz tiku lidz GS1….aplauziens