Leffe Royale

Šo alu pirms laika iegādājos tālajā beļģu zemē, kad lielveikalā nogāju gar alus plauktu. Tur parasti nekad nekā prātīga nebija, bet šo plašās Lefju saimes pārstāvi nekad vēl nebiju manījis. Mazliet pameklējot internetā izrādās, ka tas patiešām ir visai jauns alus, gadu vecs.

lefferoy

Nosaukums ir ar milzīgām pretenzijām un arī cena nebija diez ko zema pēc vietējiem standartiem. Uz etiķetes ir uzsvērts, ka tas ir Leffe meistarbrūveru meistardarbs. Liekas, ka neko tādu pat Latvijas etiķešu bagātīgo epitetu sacerētāji nespētu izdomāt.

Leffe Royal (7,5%) ir skaistā zeltainā krāsā, mazliet ietumšā, tieši tādā, kādā gribas redzēt alu. Aromāta var lielākoties sajust iesalu ar ļoti vieglu alkohola piesitienu. Garša ir bagātīga iesala buķete, nedaudz iesaldena. Tāpat jūt raugu un vieglu puķainu apiņu rūgtumu, bet alkohols nav sagaršojams gandrīz nemaz.

Leffe Royale ir patīkams un samērā dzerams alus, tomēr tai pat laikā alus īpašs vai ievērojami atšķirīgs. Lai arī labi uztaisīts, šis alus ir pārāk ikdienišķs un neizteiksmīgs.

Kopumā alus bija interesants, bet nez vai pirktu vēl. Leffe Royale pavisam noteikti neliekas ne izcils beļģu stipro eilu pārstāvis, ne arī labākā no Leffēm. Mans favorīts joprojām paliek Leffe Radieuse.

 • Galenda

  kur var nopirkt?

  • dzerualu

   Es pirku Beļģijā, kā jau rakstīju. Latvijā, diemžēl, esmu redzējis tikai divas no kādām astoņām vai deviņām dažādām Lefēm, kas Rietumeiropā parasti nopērkamas.

   • intars

    nu jā LV var nopirkt divas. pārējās izņmeot 2 pie mums nopērkamajām esmu pircis uk veikalā/internetveikalā Beers of Europe, tur gan šī konkrētā nav.

 • Ingus

  LV nopērkamais 2 veidu Leffe nav nemaz ražots belģijā. Preču zīmi ir nopircis Carlsbergs (ja nekļūdos) un šim reģionam domāto ražo lielā rūpnīcā :) (Ale House pārdevējs šito stāstīja un teica ka nevar salīdzināt ar beļģijā brūvēto)

  • kastrolis

   es ar pagaršoju, likās labākā no dzertajām leffēm.
   kas attiecas uz ražošanu tad jau ilgus gadus nekas nav mainījies – leffi ražo un preču zīme pieder inbev.
   cik esmu skatījies uz pudelēm tad latvijā tirgo beļģu ražojumu, bet ievērojamu atšķirību no staropramen nejūtu. protams jāņem vērā ka nav iespējams 2x uzbrūvēt identisku alu, viss atkarīgs no degustatora spējām :)