Latvijas apiņotie lāgeri 2016

Man patīk labi izbrūvēti gaišie lāgeri, tā ap pieciem grādiem stipri. Un visvairāk patīk, ja šiem lāgeriem bez tīras un patīkamas iesala garšas, jūt arī apiņus. Par laimi, tieši apziņoti gaišie lāgeri ir viena no n-tajām pašlaik aktuālajām alus modes tendencēm. Tādēļ vēlējos izcelt dažus no šī pavasara man patīkamākajiem lāgeriem, kas brūvēti tepat Latvijā*.

4lageri

 

Cēsu Brūža Rūgtais ir viegli rūgts lāgeris vulgaris. Smaržā nekā, bet garšā gan apiņus var sajust. Aldara Baltijas Lāgerim ir pavisam jauka apiņu smarža un patīkama un tīra garša, kurā dominē apiņi. Labi izdevies. Valmiermuižas Lielā Diena ir iesalains ar vieglu apiņu rūgtumu. Patīkams un lielos daudzumos dzerams vasaras alus. Man patiktu, ja šāds būtu Valmiermuižas Gaišais. Klang Nefiltrētais, manuprāt, ievērojami atšķiras no iepriekšējā gada versijas. Izskatīgs, ar biezu putu cepuru un tieši, kā vajag, labi sajūtamu rūgtumu. Tādu viegli zāļainu un garšā paliekošu. Nebūtu domājis, ka Valmiermuižai tik labi sanāks.

Klang Festivāla nefiltrētais, manuprāt, diezgan pārliecinoši uzvar pārējos šeit redzamos lāgerus. Bet arī pārējie labi un nav naudu žēl par tiem maksāt. Protams, varēja vēl pieminēt atsevišķus Latgales, Piebalgas un Tērvetes darinājumus, kuri ir neslikti lāgeri ar zināmu uzsvaru uz apiņiem, tomēr vismaz uz manas mēles sajūtama rūgtuma ziņā, tie atpaliek no šiem četriem minētajiem.

* Iespējams, šajā sarakstā varēja iekļaut arī citus alus, taču esmu nolēmis vairs nerakstīt par tiem ar Latvijas zīmoliem tirgotajiem aliem, uz kuru iepakojuma nav skaidri un nepārprotami norādīta izcelsmes valsts un/vai darītava. Visi “Izplatītājs: “…”.

 • Dainis

  Klang Nefiltrētais arī manuprāt ir šībrīža labākais Latvijas
  lāgeris, bet pirms nedēļas dzēru Filtrēto ar jauno etiķeti un tā bija liela
  vilšanās – maztīkami iesalains, ne tāds, kāds bija Filtrētais, kuru rudenī
  dzēru. Cerams, ka jaunais Nefiltrētais nebūs tikpat čābīgs.

 • Hans

  Ati, “apziņoti gaišie lāgeri”…