Lāčplēša Kastaņu alus

Man pēdējā laikā dažkārt sāk likties, ka es pārāk daudz kritizēju un nerakstu nekā pozitīva. Bet nebūtu vairāki komentāru autori izteikušies, ka nepieciešams pamēģināt Lāčplēša Kastaņu alu, nevajadzētu atkal rakstīt negatīvo. Jo, manuprāt, par šo alu grūti izteikties pozitīvi.

Vispirms jau pats Lāčplēša/Līvu alus. Samērā negaršīgi, lielākoties Lietuvā ražoti ali, kuru aiz ausīm pievilktā vismaz teorētiskā latvietība šopavasar izgaisa pavisam, jo nu pavisam atklāti gan Lietuvā, gan Latvijā tiek virzīti pavisam vienādi “nacionālie” ali. Man pat būtu vienaldzīgs Līvu alus, kurš jau no sākuma sevi pozicionēja pavisam zemu, bet visvairāk man nesimpatizē kādreizējā Latvijas alus superzīmola Lāčplēša brutālā izvarošana. Pašreizējo brūvētāju vietā es būtu nokaunējies.

Par Kastaņu alu nupat izteicās arī Tikras Alus, uz ne visai patīkamas nots. Arī nesenais Edgara komentārs par “vecu kvasu” nelikās labvēlīgs.

Jāsaka, ka Kastaņu alus izskats ir samērā labs, pat ļoti – gaiši brūns un skaidrs alus ar mīkstām un pufīgām krēmkrāsas putām, kuras gan nepieklājīgi ātri sakrītas. Smarža ir iesalīga un labi papūloties var sajust apsolīto karameli. Bet pamatīgi jāpapūlas.

Garša gan ir nekāda. Nedaudz karameles iesals ar nepatīkami rūgtenu piesitienu, kas nedaudz atgādina spirta balzāmu (Bittner, Rīgas utjp.), turklāt negaršīgais rūgtums ilgi saglabājas pēcgaršā. Secinājums man rodas viens – šim alum viss ir kārtībā, izņemot garšu. Laikam nedzeršu tādu vairāk gan.

Ir gan viena pozitīva lieta – laikam Līvu/Lāčplēša/Kalnapilis mazliet pašpikojuši no ārzemju darītavām un nolēmuši uz pudeļu etiķetēm uzlikt sagaidāmo smaržu un garšu. Ideja laba, bet būtu vēl labāka, ja to visu būtu iespējams sajust.

 • Tad ar manām garšas kārpiņām uz mēles viss ir ok, jo bija grūtības sagaršot tā garšu. Dizains jāsaka pudelei tiešām labs sanācis, arī nosaukums man liekas ir labs, bet diemžēl tas arī viss…

 • Būtu man teikšana es šitās visas alus parodijas vienkārši aizliegtu ražot! Vienīgā reize, kāpēc nopirkšu šo alu ir dēļ alus etiķetes, kuras kolekcionēju, bet citādi skumji paliek skatoties cik zemu nokrities Lāčplēsis…

 • dzerualu

  Bet toties kad iedzer labu alu, tad uzreiz ir ar ko salīdzināt.

 • Bitītis Mātovs

  Mjā grūti būt par degustatoru… Es no visādiem Līviem un Lācplēšiem mūku pa gabalu. Katrā ziņā, ja strādātu par degustatoru alus izstāde man būtu jāpiemaksā par šo alu “baudīšanu”.

 • Barke

  Pat nau ko piebilst :D

 • a par to Kastaņa reklāmu runājot, tur tiek minētas kaut kādas alus vēlēšanas… kā jūs domājat, vai tur nebriest kaut kas līdzīgs kā Valmiermuiža ar tumšo taisīja, ka izlaida 4 dažādus alus un tad uzlika uz balsošanu?

 • dzerualu

  Es teiktu, ka viņi līdzīgu Kastaņu pārtaisīs pārējos (ar visām garšām un smaržām sarakstītām pudeles aizmugurē) un tad ķipa “zinātniski” varēs visus viņu alus pirkt un degustēt.

 • tomaac

  Es laikam kaut ko esmu palaidis garām, bet kāds šim alum ir sakars ar kastaņiem?

 • Dzonis

  kā izrādās Lāčplēsis piedāvā arī medalu. Lai gan iepriekš neesmu medalu dzēris, bet nez vai tam būtu jāgaršo kā šim.

 • jurka

  Vēl viens Kalnapilis ūdentiņš.
  Kā jau esmu brīdinājis, atkārtošos:
  http://s003.radikal.ru/i201/1004/d0/4cf8fa403457.jpg

 • jurka

  ja kādam vajag, es to tikrasalus.lt rakstu varu patulkot.

 • Paskatīju to lāčplēša lapu. Tad tomēr manas aizdomas apstiprinājās, ka būs vairāki jauni ali un varēs balsot…

 • BOD

  Kā jau citā tēmā izteicos – kā ūdens. Varbūt nedaudz karameli un minimālu rūgtumu ar metālisku piegaršu var just. Par laimi, nekādu pēcgaršu nejutu.

 • intars

  izskatās ka nākamais būs tāds – http://twitpic.com/1hj66n

 • medalus, interesanti…būs jāpaskata, moš veikalos jau parādijies, vajadzēs pamēģināt vai tikpat sūdīgs kā kastaņu :)

 • Dzonis

  Aldaris ar kaut ko satrakojies. Izlaiduši kaut kādu “Dūmaku” – nefiltrēto un “Senais” – kā vecos laikos. Pirmais attiecīgi tāds duļķains/nedzidrs, bet garšo…eh. kā jau aldaris. Otrs vēl atkorķējams.

 • pa brīvdienām dabūju lāčplēša jauno brīnumu Medalu pagaršot… kaut ko tik pretīgu savā mūžā vēl nebiju dzēris… par cik nebiju skaidrā, tad pieļauju domu, ka skaidrā to dzērienu vispār nevar iekšā dabūt…

 • dzerualu

  Kaut kad šonedēļ pamēģināšu. Kopā ar Aldara brīnumiem. Un to slikto garšu varēs ar labiem aliem, medaliem un kandžu sestdien un svētdien noskalot.

 • jack

  Ar speciem nestrīdēšos, bet godīgi sakot, garšo :)

 • Aland

  nu šodien noprovēju visus 4rus jaunumus.tāksz…aldara SENAIS…hmmm putas bija labas un iedzert varēja(mosh tapēc ka bija nr1 ko testēju).varbūt ka pat labākais no aldara sūdaliem:))) tālāk bij kārta DŪMAKAINAJAMMM…oj oj oj…pēc izskata nefiltrētais bet nepatika…maybe pa rūgtu.karoch kārtējais alus ko nepirkšu.next bija medalus lāčplēša.hmmm atgādināja kautko jau provētu…bij tak krievu alus plasmasa pudelēs tāds.nu iedzert jau varēja.varētu teikt ka no tiem iepriekšējiem dzemamāks.nu un tagad kad rakstu šo depešu iemalkoju kastaņu alu.njaaaa sūdu sūds.pielejiet ūdeni aldara tumšajam un izjutīsiet šo kastaņu garšu…HE HE HE.starp citu ja rīgas melno balzamu pielej tērvetes alum sanāk bauskas tumšais…oj bauskas dumjais…garša līdzīga,bet tā jau ir gastronomiska perversija:D nu nepatika man tas kastanis…labāk tad iedzert vodku:)

 • Aland

  un vel…kur palicis čehu alus cherna hora?bij tak rimi pagājušogad.nu tur bij medalus oz uraaaaaaa.