Grāfs fon Zīverss: Irish Stout

ziverss stoutEsmu pārsteigts, ka Grāfa fon Zīversa sērijai ir turpinājums. Vērojot biežās akcijas iepriekšējiem diviem aliem, likās, ka ar to pārdošanu kaut kā nevedās. Prieks, ka esmu maldījies un sāk pat rasties aizdomas, ka gadskārtējais tumšais Ziemassvētku alus varētu iet zem Grāfa fon Zīversa zīmola.

Irish Stout (5,5%) nav ražots Latvijā. Alus ir gandrīz pilnīgi melns. Smaržā nekā dedzināta nav, ja nu vienīgi viegls patumšais iesals. Garšā tumšā iesala ir vairāk, tomēr pavisam noteikti neaizvelk līdz labiem normālam īri stouta paraugam. Lai arī šis ir viennozīmīgi labāks par Carlsberg/Saku The Cream of Dublin briesmām, tomēr kārtīgam īru stoutam jābūt daudz biezākam un tumīgākam, kā arī dedzinātākam/tumšākam iesalam. Diemžēl pat Giness par Zīversa stoutu ir labāks. Šo alu varētu nosaukt par samērā labi dzeramu tumšo eilu, taču, ja nosaukumā parādās “Irish Stout”, tad arī attiecīgi izmainās attieksme pret sagaidāmo garšu. Bet neko, labi, ka kaut kas notiek. Ceru, ka sērija turpināsies ar aizvien labākiem aliem.

 • Jāzpes

  Varu pačukstēt(kā pārdevējs), ka bez akcijām Grāfs fon Zīvers tirgojas labāk, nekā bez akcijām Cēsu Light vai Premium pudelēs. Ar akcijām, protams, ir švakāk, jo Grāfam nevar nodrošināt tik zemu cenu, bet izskatās, ka kruto alus sortiments tiešam sāk iet uz augšu.

  Par 42 saņiem akcijā gan laikam neko kvalitatīvāku nevar vēlēties. :D

  • dzerualu

   Par 42 saņiem ir pavisam labi, bet par pilnu cenu, ap 62-67 santīmiem gan mazliet jāpiedomā.

   • edgars melnis

    Par akcijas cenu 0.42 pat es šad tad nopērku Fon Zīvers Ale. :)

 • Andis Kalniņš

  Tikko kā baudu šo “stoutu” – zinot kā garšo tradicionālie – Guinness, Murphy utml. Shitais i skābs un ļoti “atsit” dzīvos rauga alus – a la Wiessbeer. Moš maldos garšās, bet “stoutam” nevajadzētu šadi garšot.