Dundulis/ Brew Team Dūda

Nesen gadījās nogaršot lietuviešu Dunduļa un baltkrievu Brew Team kopvārījumu, kas tapis Lietuvā un izlaists pārdošanai kaut kad pagājušā gada decembrī. Gan uz krāna krogā, gan vēlāk pudelē. Abos variantos gan garšoja vienādi.

duda

Dūda (6,2%) skaitās IPA. Lielisks, daudzveidīgs un uz mēles ilgi paliekošs rūgtums. Jaunzēlandes Rakau un Waimea apiņus īpaši labi pēc garšas neatšķiru, tomēr skaidrs, ka šajā alū nav tipiskie priežainie citrusi. Nu varbūt mazliet, mazliet citrusa no Cascade apiņiem, bet nekas daudz.  Lieliski nobalansēts. Saldenu iesalu jūti tikai pašā sākumā, taču apiņi nevienā brīdī nav par uzmācīgu.

Ļoti laba IPA. Noteikti ļoti subjektīvi, bet laikam tik labu amerikāņu IPA Baltijas valstu darītavu izpildījumā nav nācies garšot. Ļoti labi sanākusi un žēl, ka tikai dažas pudeles bija.

  • Papuass

    Dundulis plašais piedāvājums ir mans favorīts kopš pagājušā gada, kad bieži sanāca Viļņu apmeklēt. To tur visbiežāk pirku Bambalyne vai Šnekutis krogos (tādi ir 3), līdzņemšanai lētāk. Latvijā pieejams Miera ielā, Valters un Grapa.