Coach House Blueberry Classic Bitter

blueMan bloga lasītājs Martins no Lielbritānijas nesen uzdāvināja visai interesantu alu – The Coach House Brewing Co. ražoto Blueberry Classic Bitter. Zileņu biteri nekad nebiju dzēris. Es pieņemu, ka ogas ir zilenes, jo, cik zinu, angļu blueberry var tulkot arī kā melleni, bet laikam Britu salās tās ir krietni mazāk izplatītas. Brūža mājaslapa vēsta, ka darītava brūvē alus ar vismaz 21 dažādu augļu un ogu garšu, ieskaitot kanēļa, ingvera&citrona un citus savdabīgus izstrādājumus. Un tad vēl netrūkst milzu saraksts ar dažnedažādiem “parastajiem” aliem.

Blueberry Classic Bitter (5%) ir gaiši dzeltens un dzidrs, bez ievērojamas zileņu ietekmes uz krāsu. Smaržā gan uzreiz var sajust saldenas ogas, es zileņu smaržu nepazīstu, tādēļ negribētu lielīties, ka uzreiz atpazinu. Tomēr ogu smarža nešķiet mākslīga un ķīmiska, uz alus etiķetes teikts, ka alum pievienotas zilenes un dabīga zileņu garša.

Garša ir savdabīga. Visai labi jūtama ogu garšas klātbūtne, mazliet iesalda, taču pavisam noteikti ne šķebinoša. Fonā patīkams iesals un mazliet apiņu, taču tie tā arī paliek fonā. Alus ir pasauss, ar saldenu pēcgaršu.

Interesants brūvējums. Katrā ziņā, šis muti nepiesārņoja, tomēr zileņu bitera garša liekas pārāk savdabīga. No otras puses, šis ir viens no retajiem ogu aliem, kuru tomēr gribētos mazliet vēl.

  • Dainis

    Savlaik Bristoles krogā dzēru kādu vietējo Blueberry Ale – bija ļoti labs, bez ķīmiskas garšas un pie reizes arī pēc alus garšoja. Šķiet, ka šī oga eilos tiek likta pa labi un kreisi, jo ievadot nosaukumu RateBeer meklētājā, jau pie ”C” burta sakrājas 100 alus šķirnes