Beer Guide Latvia 2013 jeb Nr.4

Ir gatavs Beer Guide Latvia ceturtais izdevums. Apsolīju jau februārī un vismaz piecus mēnešus vilku garumā. Teksts, kā vienmēr, angliski un šoreiz ar pietiekoši lielām izmaiņām, jaunām darītavām un atjaunotu informāciju.

Ceļvedis ir 11MB smags .pdf fails A5 formātā un labi izlasāms uz planšetdatoriem. Nav pieejami  .epub vai .azw formāti, jo ceļvedī ir daudz bilžu un automātiska konvertācija rada visai kroplīgu rezultātu. Turklāt e-lasītāju jaunākajiem modeļiem .pdf faili nekādas problēmas nesagādā.

Atšķirībā no agrākiem izdevumiem, šis ir par maksu, jo ceļveža tapšanā esmu ieguldījis samērā daudz laika, tā apjomam sasniedzot nu jau 130 lappuses un priecātos, ja sanāktu kādam alum. Cena, manuprāt, ļoti samērīga – 2 eiro, precīzāk euro. Norēķināties var ar Paypal vai kredītkartēm, Latvijas debetkartes nederēs. E-grāmatai nav nekādu DRM un komplicētu aizsardzības mehānismu. Pats iegādes process ir  vienkāršs, bez profilu veidošanas un liekām parolēm. Klikš, klakš un gatavs.

Jāpiebilst, ka viss ir godīgi un nodokļi tiek maksāti. Izņemot PVN, jo neesmu PVN maksātājs. Man pavisam noteikti nebūtu iebildumu ar šo ceļvedi sasniegt 35 000 Ls apgrozījumu gadā un par tādu kļūt. Tādā gadījumā publiski apsolos PVN iekļaut jau esošajā cenā.

Viss sīkāk lasāms ceļveža lapā, turpat arī lejupielādējams bezmaksas paraugs ar desmit ceļveža lappusēm.

 • Māris Upenieks

  Droši vien grūts, bet respektējams lēmums, lai vai kā droši vien 2 Ls tāpat nav adekvāta summa par iegūldīto darbu. Paldies!

  • dzerualu

   1,4 Ls :) Bet jā, gribas no šīs naudas kaut vai lapas hostinga izmaksas nosegt.

 • janis

  Vai ta Alehouse būtu korekti nodēvēt par alus darītavu. Tas taču tikai restorāna nosaukums. Tad jau RIMI , MAXIMA, SOLO arī var nosaukt par alus darītavām. Viņi tak arī pasūta alus ar saviem privātajiem brendiem. Un tad jau Tu arī aizmirsi pieminēt Dzirnavu ielas “Mājas alus” . Viņi arī pasūtina alu leišos. Varbūt ka man nav ne kripatiņas taisnības, bet manuprāt alusdarītava ir tad kad ir saņemta licenze no VID , kā alusdarītavai. Piemēram Labietis ir alusdasrītava.

  • dzerualu

   Tad arī Mikkeller nav alus darītava. Vai Iļģuciema alus. Vai Aldaris un Līvu alus, jo ne visu ražo pie sevis. Alus darītava var but arī tad, ja brūvē alu citur, pēc pasūtījuma. Pagaidām no visiem šādiem LV kontraktniekiem tikai par ALEhouse man ir pārliecība, ka viņi ir iesaistīti brūvēšanā vairāk nekā plikā etiķetes uzlīmešanā. Zinu, ka rudenī viņiem pievienosies cita, līdzīga darītava. Kad Labietis ražos alu, ielikšu viņu iekšā.

   Bet vispār kopumā šis ir mans subjektīvais viedoklis, kuram var droši nepiekrist :) Tomēr, lai būtu viss skaidrāk, es nākamajā ceļvedī uzskaitīšu, ko es uzskatu par alus darītavu un ko nē.

 • janis

  Sorry. es izlasiju bezmaksas daļu un saturā nepamaniju NEW BREWERIS, laikam jau tur ir tas ko es te cepos. Arī Lankalni piemēram.Tam ir gan licenze , gan viņš tirgo pilnā sparā .

  • dzerualu

   Pamēģināšu viņu alu, tad jau kaut kad ielikšu nākamajā versijā.